2,439 Görüntülenme
Hizmetçi
8.1 IMDB Puanı

Hizmetçi

(The Handmaiden)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi CJ Entertainment
  • Film Süresi 145 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Sarah Waters, Seo-kyeong Jeong, Chan-wook Park
Ödüller 1 BAFTA Film Award. Diğer 64 ödül & 104 adaylık.
Hizmetçi (2016) Güney Kore’de çekilen bu film Japon ve Koreli iki kadının hikâyesini ele alan bir filmdir. Romantik, dram, aşk, oyun içinde oyun, ihanet gibi konular ele alınmıştır. Biraz karmaşık gibi görülse de alışık olduğumuzun biraz dışında sahnelere yer verilmiştir
Hizmetçi Filminin Özeti
Dolandırıcı adam leydi ye hizmet etmesi için hizmetçi kiralar. Hanımefendi zengin olduğu için parasına konmak isteyen dolandırıcı, hizmetçiye kendisine aşık etmesini ister. Ama hizmetçi kadın hanımefendiye aşık olur. Birde leydinin cinsel içerikli kitaplar yazan eniştesi vardır ve leydiyi kendisiyle evlenmeye zorlar. . Teyzesinin kocası olan eniştesi bu sapık kitapları zengin iş adamlarına hanımefendiye okutturuyordu. Ancak işler görüldüğü gibi değildir. Masum bir şeyden habersiz görünen hanımefendi, aslında her şeyi bilmektedir. Hanımefendi ile dolandırıcı bir olup hizmetçiyi kendisi yerine akıl hastanesine yatırmayı planlamışlardır.
Dolandırıcı hanımefendinin parasını almak, hanımefendi de sapık eniştesinden kurtulup özgürlüğüne kavuşmak ister. Eniştesinin bu sıkı disiplini yüzünden teyzesi kaçmaya çalışmış kocası da ceza vererek onu asmıştır. Hanımefendi teyzesinin başına gelen şeylerin onunda başına da gelir diye korkuyordur. Bu yüzden ruh sağlığı da bozulmuştur. Hizmetçiyi sevmeye başlayınca hanımefendi kendisini asmaya karar verir fakat hizmetçi bunu engeller. Bu sırada tüm planlar ortaya dökülür. Hanımefendide hizmetçiye aşık olur ve ikisi plan yaparak dolandırıcıyı kandırırlar. Akıl hastanesine yatırılan hizmetçiyi hanımefendi elinde büyük çanta dolusu para ve sahte pasaportla yurt dışına kaçarlar. Eniştesi de dolandırıcıya işkence yaparken dolandırıcının içtiği civalı sigara dumanından ölürler.

Etiketler: ,

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın